Jak przygotować się do wyjazdu?

Jak przygotować się do wyjazdu?

Otrzymałeś od koordynatora informację, że Twoja kandydatura została wybrana przez niemieckiego Klienta. Myślisz „huraaa!”, ale co dalej? Nasz ekspert Działu HR, Pani Joanna doradza, w jaki sposób przygotować się do wyjazdu:
Przede wszystkim upewnij się, że zostałeś dokładnie poinformowany przez koordynatora o osobie i miejscu, do którego masz jechać. W tym celu mogą stać się pomocne następujące pytania:

 

-Czy znam dane pacjenta, do którego jadę?
-Czy znam jego gabaryty (wzrost i wagę)?
-Czy wiem, jaki jest dokładny stan zdrowia podopiecznego?
-Czy wiem, pod czyją opieką mój podopieczny był do tej pory?
-Czy wiem coś o jego rytuałach? W jaki sposób lubi spędzać czas, czy ma szczególne zainteresowania?
-Czy wiem coś o rodzinie mojego podopiecznego?
-Czy wiem, kto odbierze mnie z dworca?

Jeśli znasz odpowiedź na powyższe pytania, oznacza to, że zostałeś rzetelnie poinformowany o swoim miejscu pracy.
Kolejnym, równie istotnym aspektem jest zapisanie niezbędnych numerów – do rodziny, firmy (odnośnik do naszych numerów telefonów) oraz osoby, która odbierze Cię z dworca w Niemczech (jeśli taka sytuacja ma miejsce). Zachęcamy do tego, aby oprócz telefonu zapisać dodatkowo numery w notesie, na wypadek rozładowania się podczas podróży albo zepsucia urządzenia. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu spowodowanego brakiem kontaktu z wybraną osobą.
Upewnij się, że otrzymałeś i podpisałeś wszystkie niezbędne do wyjazdu dokumenty. Nie odkładaj takich spraw na później, chodzi w końcu o Twoje bezpieczeństwo zatrudnienia oraz szybkość reakcji Twojego pracodawcy w finalizowaniu formalności.
Nie zapomnij również o bilecie! Upewnij się, że otrzymałeś go i wydrukowałeś. Sprawdź dokładnie dane wyjazdu: czy masz podany numer biletu, czy dzień i godzina wyjazdu jest zgodna z informacją podaną od koordynatora. Na bilecie powinna znajdować się także informacja o orientacyjnej godzinie przyjazdu do Niemiec – nie zapomnij powiadomić o niej swoich bliskich!

Sprawdź także, czy Twoi najbliżsi wiedzą dokąd jedziesz – podaj im numer kontaktowy, pod którym mogą Cię zastać, orientacyjny plan dnia, aby wiedzieli, w jakich porach masz przerwę i odpoczywasz od pracy.
Spakuj się dzień wcześniej – pakowanie na ostatnią chwilę wiąże się z dużym stresem. Zrób wcześniej listę rzeczy, które powinieneś zabrać. Wśród nich koniecznie powinny znajdować się:

1. Dowód osobisty lub paszport
2. Leki
3. Umowa z firmą
4. Telefon
5. Notes z zapisanymi numerami, adresami
6. Kosmetyki
7. Pieniądze.

Wypocznij! Pamiętaj, że przed Tobą długa podróż. Postaraj się dzień przed wyjazdem zregenerować siły, zrobić coś miłego dla siebie, zrelaksować się. Dzięki temu podróż minie Ci spokojniej i przywitasz swojego pacjenta z uśmiechem.

Powodzenia!